The Fibran Way

The Fibran way bazuje na zrozumieniu wymagań dzisiejszego konsumenta oraz rynku. To droga oparta na 50 latach doświadczenia, wiedzy, rozwoju i wysokiej jakości produktach, co pozwala nam sprostać wszystkim wyzwaniom współczesnego budownictwa. The Fibran way, wraz z naszymi partnerami i klientami, pomaga nam ustalić kluczowe wytyczne, których należy przestrzegać podczas całego proces realizacji każdego projektu. Tworzymy rozwiązania oparte na efektywności energetycznej, bezpieczeństwie i innowacjach. To wyznaczana przez nas droga do urzeczywistnienia wspólnej wizji lepszej przyszłości dla nas wszystkich.

ROZWIĄZANIA FIBRAN

Grupa FIBRAN to coś więcej niż tylko producent wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych – staramy się być partnerem, który rozumie stawiane Ci wyzwania. Zapoznając się z Twoim projektem, wysłuchamy Twoich życzeń i poznamy Twoje potrzeby, będziemy służyć radą i pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie. Produkty FIBRAN odznaczają się wysoką jakością, co oznacza, że nadają się do stosowania nawet w trudnych i nietypowych warunkach. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zdobywanemu w różnych krajach o zróżnicowanych wymaganiach i warunkach klimatycznych, opracowaliśmy długotrwałe i zrównoważone rozwiązania dla ochrony budynków. Obejmuje to rozwiązania z zakresu izolacji termicznej dachów (dachy płaskie i spadziste), fundamentów, elewacji, podłóg i sufitów, ścian wewnętrznych, ścian poniżej poziomu gruntu oraz różnych konstrukcji specjalnych.
Jak możemy Ci pomóc? Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach i usługach, jesteśmy do dyspozycji.

ZALETY IZOLACJI TERMICZNEJ FIBRANxps

Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, produkty do izolacji termicznej FIBRANxps z polistyrenu ekstrudowanego są niezbędne zarówno w budownictwie, jak i przemyśle. To najlepszy wybór dla skutecznej termoizolacji nawet w najbardziej wymagających warunkach. Produkty odznaczają się znakomitą wydajnością nie tylko w warunkach skrajnych obciążeń mechanicznych, ale także w środowiskach o dużej wilgotności, dzięki czemu nadają się również do termoizolacji ścian poniżej poziomu gruntu. Produkty FIBRANxps cechują się potwierdzoną certyfikatami wytrzymałością i odpornością w systemach elewacyjnych oraz w systemach do izolacji dachów odwróconych.

Wysoka jakość

Rozwiązania dla najbardziej wymagających konstrukcji

Szeroka gama zastosowań

Przyjazność dla środowiska

1. Wysoka jakość produktów

Jakość produktów FIBRANxps jest zapewniona zgodnie z normami EN 13172 oraz EN 13164. Wspólnie z niezależnymi instytucjami posiadającymi akredytowane laboratoria w kraju oraz za granicą (FIW München) stale kontrolujemy jakość produktów w należącym do nas laboratorium wykorzystującym najnowocześniejsze technologie.

Pozwolenie na stosowanie produktów FIBRANxps w wymagających projektach, nieobjętych normami europejskimi czy międzynarodowymi, zostało uzyskane od Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej – DIBT (Deutsches Institut für Bautechnik) w Berlinie.

2. Rozwiązania dla najbardziej wymagających konstrukcji

Produkty FIBRANxps posiadają Europejską Ocenę Techniczną (ETA) do stosowania w najbardziej wymagających budynkach, przy których konieczna jest specjalna kontrola właściwości termoizolacyjnych:

  • pod obciążeniem ciągłym (pod płytą fundamentową budynku, pod płytami parkingowymi),
  • w wilgotnych środowiskach poza powłoką hydroizolacyjną (poniżej poziomu gruntu, w systemach do izolacji dachów odwróconych).
ETA – Europejska Ocena Techniczna produktów gwarantuje, że produkty do izolacji termicznej FIBRANxps zostały sprawdzone pod kątem posiadanych właściwości i nadają się do stosowania w najbardziej wymagających konstrukcjach, zapewniając efektywność energetyczną budynku przez cały okres jego użytkowania, lub co najmniej na 50 lat.

3. Szeroka gama zastosowań

Zaletą produktów FIBRANxps jest szeroka gama zastosowań w różnych częściach budynku (na obwód, pod płyty fundamentowe, pod posadzki, na dachach płaskich i elewacjach, w basenach oraz w chłodniach), a także w określonych kategoriach (ściany, sufity i podłogi, stolarka okienna i drzwiowa oraz panele drzwiowe, kontenery transportowe i mieszkalne, listwy i profile dekoracyjne).

Produkty FIBRANxps mają tak szeroką gamę zastosowań ze względu na następujące właściwości:

  • różne wykończenia krawędzi (proste, na zakładkę lub na pióro-wpust),
  • różne wykończenia powierzchni (gładkie, chropowate, płaskie, nachylone), z rowkami lub bez,
  • szeroki zakres wytrzymałości na ściskanie (200-700 kPa),
  • niski współczynnik przewodzenia ciepła,
  • wiele wymiarów płyt.

4. Przyjazność dla środowiska

Produkty FIBRANxps wytwarzane są z użyciem gazów przyjaznych dla środowiska i spełniają wymagania UE dotyczące ekologicznych materiałów. Do ich produkcji wykorzystywana jest technologia przyjazna środowisku. Nasze zaangażowanie w działania przyjazne środowisku potwierdzają też dwa certyfikaty (ISO 14001:2015 i Resources SAVED) oraz deklaracja środowiskowa produktów – EPD. Naszym celem jest kompleksowy system zarządzania środowiskowego, recykling naszych odpadów oraz zapewnienie długiego cyklu życia produktów. Te aspekty dowodzą naszego zrównoważonego wykorzystania zasobów naturalnych.

Grupa FIBRAN to niezawodność i wysoka jakość

Grupa FIBRAN jest jednym z czołowych europejskich producentów materiałów do izolacji termicznej i akustycznej. Przez prawie 50 lat swojej działalności, FIBRAN stała się grupą posiadającą wiele linii produkcyjnych i fabryk w różnych krajach Europy, oferując szeroką gamę produktów do rozmaitych zastosowań. Produkty FIBRANxps są wytwarzane w Grecji, Słowenii, Portugalii i Bułgarii, a od niedawna ich produkcja została uruchomiona również w Czechach. Zdolność produkcyjna w Czechach umożliwia nam dostarczanie produktów na rynek polski w krótszym czasie oraz bardziej elastyczną i szybszą trasę transportu.

PŁYTY XPS SPEŁNIAJĄ WYSOKIE STANDARDY RYNKU NIEMIECKIEGO


Do montażu płyt XPS w najbardziej wymagających konstrukcjach niezbędne są specjalne badania właściwości termoizolacyjnych. Produkty do izolacji termicznej FIBRANxps spełniają wszystkie wymagania, czego dowodem jest Europejska Ocena Techniczna (ETA), gwarantująca, że produkty ze swoimi właściwościami nadają się do stosowania w wymagających i nietypowych warunkach, np.:

  • pod obciążeniem ciągłym (pod płytą fundamentową),
  • w wilgotnych środowiskach poza powłoką hydroizolacyjną (w systemach do izolacji dachów odwróconych, na obwód).
Pozwolenie na stosowanie produktów FIBRANxps w wymagających projektach, nieobjętych normami europejskimi czy międzynarodowymi, zostało uzyskane od Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej – DIBT (Deutsches Institut für Bautechnik) w Berlinie.
Jakość produktów FIBRANxps jest również regularnie kontrolowana we współpracy z niezależnymi instytucjami posiadającymi akredytowane laboratoria w kraju oraz za granicą, takimi jak niezależny instytut FIW München.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości, odpowiemy na pytania lub udzielimy innych interesujących Cię informacji. Możesz też wysłać do nas zapytanie dotyczące naszych produktów i usług.

Wszystkie potrzebne informacje w jednym miejscu

Co musisz wiedzieć, jeśli chcesz, aby Twój dom był energooszczędny, bez względu na to, gdzie i jak mieszkasz?